BABY MASÁŽ

Baby masáž nemusí nutně znamenat, že se chystáme masírovat miminko.

Já se ji před mnoha lety učila jako úlevovou masáž pro dospělé. V té době jsem pracovala jako zdravotní sestra a pečovala jsem o chronicky nemocné a umírající, v domácím prostředí.

Tuhle masáž miluji pro její jednoduchost a schopnost velmi rychle ulevit. Takže „Baby masáž“ budete umět ve dvou variantách.

Dotek a vůně, jsou naše první vjemy po narození. Proto masáž, jako doteková terapie která  spojuje obojí, má tak úžasné výsledky. Masáž miminek přispívá k jejich zklidnění, prohloubení důvěry a upevnění pouta mezi maminkou a jejím dítětem. Také napomáhá správnému vývoji vašeho děťátka.

Olejíček používáme nahřátý buď v dlani, nebo si ho ohřejeme ve vodní lázni.

Pokud chceme používat esenciální oleje, tak doporučuji pouze malé množství, 2-3 kapky heřmánku nebo levandule, do základního oleje. Použít můžete mandlový, jojobový, kokosový, ale klidně i olivový olej. Masáž je spíše rituálem, proto nechte na miminku, jak dlouho bude trvat. Stačí pár minut, jen třeba jako zklidnění nebo jako úleva od bolení bříška, k uvolnění rýmy.

Pokud je miminko nemocné a má teplotu, NEMASÍRUJEME.

Dospěláckou masáž: provádíme přes oblečení. Směr od hlavy dolů. Hlava malé kroužky, hlazení,vlnky, končíme hlazením. Postupujeme až dolů, zezadu podobné, kroužky okolo páteře a na vrchní části zad. Představte si vodu, která všechno smývá.

Stejně pomalé a plynulé by měly být vaše pohyby.

U obou masáží je nejdůležitější vaše vnitřní naladění, příjemné prostředí, klid a čas. Šmrdlat mimčo nebo manžela a druhým okem koukat na televizi, vážně není k ničemu.

S miminkem si povídejte. Je jedno zda to budou oblíbené říkanky, anebo blbiny, co vás právě napadnou.

Já mám oblíbené říkanky z knížky Mileny Lukešové a Jany Zikmundové „Knížka pro Lucinku“ a pak třeba „Připlula k nám rybička, co má velká očička. Plula, plula do rybníčka“ Prostě blbiny co mě právě napadnou.

U dospělých můžete pustit relaxační hudbu, nebo si tuhle techniku nechat místo mazlení před spaním.

Čas od času jí určitě váš partner ocení.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Hledáte další video?

Tak ještě kousek a už jste u něj.

Provedu vás "baby" masáží dospělých a pak se v rodinném kruhu můžete hýčkat navzájem ♥.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Moc děkuji za toto skvělé video. Myslím si jako masérka že by maminky určitě měli věnovat tuto péči děťátku. I já v salonu moc dobře využiji. Prošla jsem spoustu kurzů, videí i cenných rad masérek a tohle mi na ruce sedí opravdu perfektně. Myslím si že když použijete nějaký příjemný dětský olejíček s touto masáží tak tak to pro miminko bude velkým přínosem a nejen pro něj ale třeba i dospělého. 🙂 Děkuji moc Martince 🙂
Ingrid Klírová www.ingridklirova.cz