Nehrb se!

Nehrb se, narovnej se!

Kolikrát jste takový příkaz slyšeli od rodičů, učitelů, možná i od kolegyně v práci.

Většinou nás povel donutil napřímit své tělo jako pravítko. Brada se vymrštila, ramena dozadu, vypnout hrudník, zastrčit břicho. Křeč. Ztuhlý obličej i tělo.

Byla to i vaše reakce?

Máte čas? Zkuste si to. Zavelte sami sobě a pozorujte jak vám v tom je, jak se cítíte.

Napětí v těle? Přijde vám to nepřirozené?

No bodejť by ne. Tohle je opravdu nepřirozený postoj, dobrý možná na vojenskou přehlídku.

Je to stejné jako kdybyste rovnali střechu domečku na kuří nožce, nešlo by to, spadlo by to :-).

Zkusme to jinak. Od základů.

Stoupněte si celou vahou na obě nohy, srovnejte chodidla tak, aby špičky směřovaly rovně dopředu. Zlehka pokrčte kolena, podsaďte pánev.

A máte základ na kterém se dá stavět. Teď už můžete srovnat zbytek svého těla. Ideální pomocník je zrcadlo. Poví vám, kdo je tady nejkrásnější, tak se nezapomeňte na sebe usmát.

Jestli nevíte jak na to, objednejte se a já vám ukážu co všechno vaše tělo umí.

Proč je důležité mít „rovná záda“?

  1. Nebudou vás tak často bolet. Logicky. Kde není nevhodné napětí, tam vládne pohoda a menší riziko poranění nevhodným pohybem.
  2. Zlepší se vaše sebevědomí. Budete si připadat o dost krásnější, když půjdete lehce místo toho abyste se šourali světem.
  3. Teď přijde z mého pohledu to nejdůležitější. Budete stát s nohama na zemi, ukotvená, v rovnováze sama se sebou i s okolím. Vaše rozhodnutí budou díky tomu vycházet z vašeho středu. Z místa srdce.

Možná teď kroutíte hlavou, co je to zase za nesmysl. Zase něco „ezo“.

Fajn, víte co, zkuste si to.

Zkuste se postavit tak jak jste zvyklí. Kde máte těžiště? Před sebou? Padáte ze všech těch starostí a povinností na h… ? Nebo snad vše tlačíte jako velký balvan, odtahujete se od toho protože je to fuj a lépe na to nevidět? Zavřete oči a vnímejte.

Teď si stoupněte „podle návodu“ a ukotvení ve svém středu a vnímejte změnu postoje, vnitřní sílu která najednou může proudit. Ještě povolte čelisti, ať je proměna kompletní. Tělo je výborný indikátor, jak to máme sami se sebou i s okolím.

Čarodějka na plný úvazek. Pečují o tělo i duši. Dotekem, vůní, homeopatiky, slovem. Díky svým znalostem a schopnostem pomohu i vám na cestě ke zdraví a spokojenosti.