Zpověď mlsné kozy

Protože jídlo a náš přístup k němu, je součástí naší jedinečnosti a součást téměř každé terapie, říkám si, že bych mohla napsat svůj postoj.

Trochu prekérka, neboť si myslím, že jsou povolanější – Třeba „Jíme jinak“ nebo Šárka Čápová jejichž přístup mě baví a druhak – univerzální návod neexistuje.

A protože každý máme svoje berličky, kterých se moc nechceme vzdát (u mě je to kávička, čokoláda, ale obojí hodně kvalitní 😊) je těžké to nějak zobecnit.

Asi je jasné už z nadpisu, jsem mlsná a záleží mi na surovinách (proto ani některé čokošky nepapám).

Takže mám jeden speciální obchůdek, kde nakoupím a většinou se zaseknu na kávičku a něco dobrého, tartaletku, pavlovu nebo mrkváč.

Doufám, že už teď jsem vám udělala chutě, protože tam fakt musíte…. Teda ne úplně všichni, jen ti z okolí Čelákovic. I když vím o lidech, co jezdí z mnohem větší dálky.

Takže kam vás posílám?

Do Rovnováhy.

Bezobalový obchůdek a bistro. Chodím si tam i pro farmářské výrobky a sušené ovoce.

Vnímám jako super, když vím, co jím. Žádná chemie, dochucovadla, barviva. Děti asi raději nechte doma protože jinak vyžebrají veganské gumové medvídky, lentilky nebo něco jiného. Věřte mi, já mám co dělat, abych odolala.

Ale nakoupíte tu skoro všechno – mouku, vajíčka, pečivo, vegetariánský oběd, oříšky…. (Jen si vemte krabičky, vždyť je bezobalový obchod). Zbytek se dá objednat, třeba maso od lokálních farmářů. Koukněte se sem: https://www.scuk.cz/

Rovnováha má jen FB: https://www.facebook.com/rovnovahacelakovic, tak se raději koukněte osobně.

A jsem zpátky u výživy.

Jak vařit?

  • Bez chemie
  • Bez konzervantů
  • Z místních surovin

Pokud omezíme nebo vyloučíme polotovary, uzeniny o jejichž původu moc nevíme naše tělo nám bude vděčné, a navíc podpoříme místní zemědělce a náš oběd nebude cestovat přes půl Evropy.

Takže u nás o víkendu husa z místní farmy 😊. Nacpu ji jablíčky, dám kysané zelí a uvařím knedlíky.

Podpora místních je totiž pro mě udržitelná budoucnost. Možná to zní pateticky, ale mě to nevadí.

A pokud chcete rozebrat váš zdravotní stav a jídelníček, stavte se u mě.

 

Čarodějka na plný úvazek. Pečují o tělo i duši. Dotekem, vůní, homeopatiky, slovem. Díky svým znalostem a schopnostem pomohu i vám na cestě ke zdraví a spokojenosti.