Jak voní miminko?

Tý joo.. no to je otázka.

Naprosto úžasně.. láskou, bezbranností, čistotou, mlékem.. Já si vybavím vůni svých dětí, když byly malinkaté ještě dnes.  Čich u člověka sice není jeho nejsilnější stránkou, ale některé vůně si pamatujeme všichni ještě z dětství. Babiččiny peřiny z prázdnin, maminčin oblíbený parfém.

newborn-1850445

Vůně totiž souvisí s našim limbickým systémem,  který patří k nejstarší části mozku a je zodpovědný zejména za chování a emoce a vůně jsou  tedy velmi hluboko uložené. Aromaterapie se dnes používá třeba i po úrazech mozku a míchy kdy je pacient v bezvědomí. Stimulace vůněmi pomáhá při jejich léčení. Pokud totiž použijete známou vůni, vyvoláte vzpomínky, které pomáhají přesunout se v čase.

Zkrátka, čuchnete si a jste tam.

Ženy mají většinou k vůním větší vnímavost a ta se mění v závislosti na menstruačním cyklu. V těhotenství jsem těžce nesnášela „vůni“ přípravku na nádobí – „Lena“, co se týká čistících prostředků, moc neexperimentuji a tak nevím co mě to popadlo, když jsem ho nedávno koupila. Nebudu vás napínat, ale tentokrát jsem nezvracela i když k tomu nebylo daleko.

Vůně si totiž pamatujeme.

To můžeme využít třeba i při přípravě na porod. V porodnici už dnes na vás určitě nebudou koukat divně když si přinesete olejíček namíchaný přímo pro tyto okamžiky.

Nejpodstatnější je, aby voněl právě vám. A co se do porodnice hodí? V těhotenství používám k masážím většinou jen bambucké a kakaové máslo s makovým a meruňkovým olejem, vyživit pokožku je v tomto období důležité a tímhle ji báječně rozmazlíte.

Do porodnice už se ale vyplatí olejíček používat i jako aromaterapii. Růže k ženě patří a pokud vám voní, můžete si vzít i růžovou vodu (ta posiluje a dodá sebedůvěru) s sebou do v rozprašovači. Citrusy se pro tuto chvíli hodí vždycky. Krásně osvěží. Levandule a heřmánek dodají pocit bezpečí a snižují bolestivost kontrakcí. Jako základ můžete použít panenský olivový olej, nebo jojobový který se hodí i do koupele, asi 4.lžíce a do něj nakapejte 5 kapek éterického oleje.pregnant-1126635

Masírujeme bříško, podbřišek, křížovou oblast, ramena a vše co je nám příjemné.

Užijte si období těhotenství i porod. Je to období, kdy jste královnou, středem pozornosti, a tak si to krásně užijte. Nechte se hýčkat a rozmazlovat.

Své miminko pak můžete masáží hýčkat také, inspiraci nebo možná návod jak na to najdete zde:

 

Čarodějka na plný úvazek. Pečují o tělo i duši. Dotekem, vůní, homeopatiky, slovem. Díky svým znalostem a schopnostem pomohu i vám na cestě ke zdraví a spokojenosti.