Mamííí, já se bojím!

Je večer a mně cinkne telefon. Zpráva od klientky, dnes už spíše kamarádky.

„Ahoj „malý“ (je to dítě školu povinné), dnes bude spát sám v pokoji, doteď spal se ségrou, a má strach ze tmy. Jsou na to nějaká homeopatika?“

Jasně, jsou. Jenže u homeopatie je nejdůležitější zjistit co za tím je a z čeho strach pramení, tak naše večerní korespondence pokračuje.

„A čeho se bojí? Je tam pocit ohrožení, strach z opuštění, úzkost….“

Dozvím se, že je to dítě s bujnou fantazií a má pocit ohrožení.

Doporučuji Staphysagrii.

Ještě navrhuji práci s myslí a podvědomím. Každé dítě je totiž jiné a tak cest, jak zvítězit nad strachem, je mnoho. Často stačí udělat třeba bublinu z energie okolo postele..

„Uděláme veeelikou bublinu okolo celé postele a schováme tě v ní. Tak a bubák už tam nemůže.“

„No a co když budu chtít čůrat?“

„Tak uděláme na bublině zip. Ty ho rozepneš, vyčůráš se, no a pak stačí jen zadrcnout“

 

Taky si můžete společně vytvořit skřítka, co bude spát v pokoji, třeba i vedle vašeho dítěte. Tam se v pohodě vejde. Klidně ho udělejte měkoučkého, plyšového nebo třeba sladce růžového, plného láskyplné energie. Nebo je to skřítek hlídací?  To už nechám na vás.

emotional-intelligence-2091869_1920

Základem všeho je najít co vlastně za strachy dětskými i dospěláckými, je.

Za strachem ze zubaře jsme třeba našly kvílení zubní vrtačky (jen si ten zvuk zkuste představit… brr), za mým strachem z výšky byl pocit nemožnosti kontroly a tak by se dalo pokračovat.

 

Strach potom můžete zpracovat, podívat se co nám vlastně říká a co nás učí a nebo ho rozpusťte, mávnutím kouzelného proutku – homeopatií.

 

 

Čarodějka na plný úvazek. Pečují o tělo i duši. Dotekem, vůní, homeopatiky, slovem. Díky svým znalostem a schopnostem pomohu i vám na cestě ke zdraví a spokojenosti.