Vz-tah nebo táhni?

Vztahy

Na FB mi to přijde jako jediné téma, které se řeší. Ono se není čemu divit. Vztahy prožíváme od samého narození a pokud nejsme zrovna Robinson Crusoe, tak se jim nevyhneme.

K lidem se prostě Vz-tah-ujeme. 😊 Vidíte to tam? Vždycky je to o fyzice. Čím blíž k sobě jsme tím je ten tah menší.

Jak tedy vztahy dělíme?

Nejčastější dělení je

  •  – funkční
  • – nefunkční
  • – na ho..o

No jooo, ale co je funkční vztah a podle koho je jeho funkce v pořádku? No přeci podle toho, kdo se na něj dívá. Takže cokoliv, co je pro vás osobně v pořádku, nemusíte řešit. Protože kolik lidí, tolik názoru a je nás na světě pěkných pár miliard.

A co ty nefunkční a ty ještě o chlup horší?

Za mě, vztahy jsou výborný výukový materiál. Prostě takový tábor, kde se učíme různým dovednostem. No a některý tábor je víc na pohodu a ten druhý má spoustu bojovek a jiných výzev. Prostě co jsme se s maminkou a tatínkem nenaučili, to si dáme celkem naostro.

Navíc nám naši partneři i děti spoustu věcí pěkně odzrcadlí, a tak někdy zíráme nebo zuříme.

A zase jsme u toho, že každý se učíme něco jiného. Co bývá společné téma, je komunikace a hranice. Ty si musíme nastavit každý dle svého naturelu, ale potřebné jsou.

Zkuste miminu sebrat dudlík, něco si vyslechnete, hranice jsou jasně dané a vy už jste za nima. Protože už jsme trochu vyrostli, reagovat brekem by nám asi nepomohlo. Tak komunikujeme.

V začátcích láskyplně, neboť jsme zamilování a v našem těle víří spousta oxytocinu, dopaminu a serotoninu. Jenomže tyhle zdroje nejsou nevyčerpatelné, když o ně nepečujeme. Takže najednou nám třeba může dojít, že jsme někde kde jsme nechtěli.

A co teď s tím? Zdrhnout x zůstat? Otázka přímo nerudovská.

 Tak pojďme se na to podívat jinak.

Vezměte Vz-tah jako provaz. Seznámíte se, každý přijde z jiného konce a potkáte se uprostřed.

Tah je minimální. A teď jde o to, kam a kdo z vás se v rámci provazu pohybuje. Úplně si nejsem jistá, jestli tohle jde napsat do slov, ale kreslit vám to nebudu :-).

Video? To by asi šlo, tak víte co, koukněte se.

 

 

 

P.S. Ve videu mluvím o kompromisu, tak jen abych někoho nezmátla – dobrý kompromis znamená hledat společnou cestu, špatný kompromis je krok zpátky. 

 

Čarodějka na plný úvazek. Pečují o tělo i duši. Dotekem, vůní, homeopatiky, slovem. Díky svým znalostem a schopnostem pomohu i vám na cestě ke zdraví a spokojenosti.