Jaké boty na golf

Hned v úvodu si dovolím odradit všechny co hrají golf už dlouho. Tenhle článek není pro vás 😊

S golfem koketuji už delší dobu, jenomže jsem lempl a „trénink“ 3 x ročně vážně k ničemu není. Takže když jsme vyrazili na náš každoroční pobyt s golfem, říkala jsem si, že to zase bude kalamita.

Byla. Začátek = peklo. Pocit, že začínám úplně od začátku, že jsem nemehlo, kopyto…

Plácala jsem se na drivingu, bolely mě ruce, záda… A vyrážíme na hřiště. Nevím, jestli jsem trpěla víc já nebo můj muž, když viděl, že opakuju stále stejné chyby. Věděla jsem, že za to může hlavně, a především, moje hlava odmítající pustit kontrolu.

Zkoušela jsem všechny možné finty, včetně předříkání si toho, co budu dělat (– zkontroluju držení, pomalý nápřah a pouštím, hůl nechávám volně.) Mírné zlepšení, ale pořád nic moc.

Vorvaná jak borůvčí končíme první hru. Oběd vnímám jako velmi zaslouženou pauzu a přemítám co s tím. Mysl si jede vlastní program a přehrát software se nepovedlo.

Napadá mě spásná myšlenka. Odpoledne zouvám své golfové obutí a na nohy si beru bosoboty. Opora nohy = 0. Kontakt se zemí = 100. Tělo se okamžitě rovná a uvolňuje.

Zírám.

Na hřišti si to celkem užívám a hlavně, většina odpalů začala připomínat golf!

Jasně Tiger Woods ze mě nestal, ale došla jsem k velkému poznání. Pokud jsem propojená s vlastním tělem, hlava nemá šanci přebrat kontrolu. Takže pohyb je uvolněnější, klidnější a vnímám naprosto přesně co je v pořádku a kdy se hýbu blbě. Přestanou mě bolet záda i ruce (bodejť by ne, když zmizela křeč 😊)

Teď když je teplo můžete vyzkoušet jaké to je chodit bosky, nebo jen v nějakých „ťapkách“.

A pozorujte.

Jak se cítí vaše tělo, co myšlenky v hlavě? Jsou tam, nebo převažuje vědomá pozornost nad každým krokem?

Správné držení těla a chůze určitě nejsou to, co vás učili v hodinách tělocviku.

Chcete to změnit? Koukněte na cvičení pro lenochy, nebo se objednejte.

Čarodějka na plný úvazek. Pečují o tělo i duši. Dotekem, vůní, homeopatiky, slovem. Díky svým znalostem a schopnostem pomohu i vám na cestě ke zdraví a spokojenosti.