ON/OFF? Nebo přeladíme?

 

Začíná doba dovolených. Všichni se těšíme. Pro spoustu lidí je to světlo na konci tunelu. Něco, co je motivuje a zbytek, ten tak jakoby přežívají.

Pojďme si říct, jde to i jinak.

Zkusme si udržet své pozitivní naladění a pocit zrelaxovanosti co nejdéle. Můj muž mě loni překvapil komentářem, že na dovolené si upravuji vlasy úplně jinak. Má pravdu. Nepotřebuji nic mít pod kontrolou, je mi fuk který pramínek neposedně poletuje okolo mé hlavy. Jsem v klidu. Tak proč to nemít stále, nebo aspoň častěji.

Jak vlastně fungujeme?12045311_10205005948570632_9208814594071379842_o

Zaměstnání, domácnost, děti. Praktický kalhotový kostým, lodičky, v hlavě tabulky. Zkuste být „rozevlátá“? Ani v nejhlubší fantazii si to neumím představit

Já si v tomto okamžiku přesně vybavím scénku z filmu Jak básníkům chutná život. Kdy tam ukazuje graf… „Dovolená v Jugoslávii – první dítě……a pak už jen samé klady a pozitiva.

Vím , že tahle scénka je dost populární, poněkud blbé je, že v podobném módu fungujeme. Často se totiž necháme semlít povinnostmi a moc nerespektujeme model- „Bordel v bytě, šťastné dítě.“ Manžel, děti a menstruační cyklus se prostě do grafu nevlezou.  Výsledek – všeobecná nasranost. Pardon, ale lepší slovo mi sem nepasuje.

Jasně, řád je určitě potřeba, usnadní nám život. Klidně naplánujte večeře na celý týden a sfoukněte to jedním nákupem.

No když už jsme u toho vaření, vzpomeňte si co vám na té poslední dovolené chutnalo, čím nadchnete celou rodinu. Máme tu první možnost jak přeladit.

Jídlo – chuť a především vůně. Náš čich je zodpovědný za nejsnazší vyvolání vzpomínek. Tak proč toho nevyužít.

Co se vám ještě vybaví? Mně společně strávený čas, bez spěchu, plynoucí, kochám se výhledem, obdivuji krásně oblečené ženy, vychutnávám odpolední kávu…pohoda.

A co třeba DOTEK Na dovolené se vodíme za ruce, dotýkáme se, blbneme ve vodě.. Jak moc se běžně mazlíte, s mužem, s dětmi, sama?

Dopřejte si masáž nebo ji udělejte svému partnerovi, dítěti. Dotek je to, co nám vytváří pouto. Pomalý a láskyplný dotek nás navrací k sobě. K vlastnímu tělu, k prožívání.

Zkuste ve sprše nespěchat…pomalu si na vlhkou kůži nanést voňavé mýdlo a dlouhými pohyby ho jemně roztírat. Nespěchejte na sebe a užijte si to.

Ještě chcete prohloubit pohodu ve dvou? Co takhle společná káva nebo čaj. V létě třeba studený, s ovocem, mátou. Zkrátka udělat si z toho rituál. Pohodu se sdílením, s otázkou jaký měl váš partner den. Co ho třeba potěšilo.

Čarodějka na plný úvazek. Pečují o tělo i duši. Dotekem, vůní, homeopatiky, slovem. Díky svým znalostem a schopnostem pomohu i vám na cestě ke zdraví a spokojenosti.