Eva a Lilith

Biblický příběh z počátků stvoření. Lilith, hříšná žena a Eva? Z počátku ta „čistá“, stvořená jako Adamova žena, ale pak i ona páchá prvotní hřích, když dá Adamovi jablko. ( A tím je jasné co se dá od ženské čekat, alespoň podle Bible)

Dva archetypy ženy.

Úhlů pohledu na jejich existenci je vždy hodně.

V mnoha mýtech je Lilith zobrazována jako démonka ta, co usmrcuje novorozeňata, provokující, nepoddajná.

Myslím, že velká část z nás má Lilith jako tu která škodí. Občas jsem to slýchala i z pohledu astrologie.

Já vnímám Lilith jako ještě nepřijatou část sama sebe, svůj stín. Ne jako něco temného, co je potřeba skrýt, ale jako něco, v čem tkví naše vnitřní síla. Občas ještě neprojevená, ale pořád tam je.

Každá ji máme někde jinde. Najít ji a rozpoznat můžeme v astrologii, nebo já ji vnímám v Kabale jako potenciál změny.

Naše dvě části touží po spojení, protože být jen Evou, poslušnou, následující přání ostatních je cesta do pekel. Ona se naše Lilith občas o své slovo přihlásí a když ji nemáme integrovanou sami v sobě, vyletí ve chvíli, kdy to nejméně potřebujeme. A pak se dějí věci. I bohyně Kálí by mohla závidět 😊 Dštíme síru a pliveme oheň, pálíme vše.

Lilith na sebe obléká různé masky a tak často zůstává dlouho nepoznána.

Ono se ve společnosti vlastně moc nenosí být sama sebou, protože „komu tím prospějete“?

No přeci sobě 😊. ( Takže sobectví?)

Proto mám pocit, že Lilith se probudila k životu i ve společenském vědomí.

Každý si uvědomujeme že je pro nás jako jednotlivce důležité něco jiného a pomalu se učíme chodit ve vlastních botách, nešlapat druhým na nohy a hledat kde je naše individualita.

Teprve ve chvíli, kdy všichni nalezneme svou vlastní individualitu pochopíme, jak moc jsme si podobní, co nás propojuje a pochopíme.

Všichni jsme zranitelní, každý v něčem jiném, a to k čemu nás tohle všechno vede, je podle mého soudu nutnost být celiství. Ve své síle i ve své zranitelnosti.

SJEDNOCENÍ.

Tagy:
Čarodějka na plný úvazek. Pečují o tělo i duši. Dotekem, vůní, homeopatiky, slovem. Díky svým znalostem a schopnostem pomohu i vám na cestě ke zdraví a spokojenosti.